abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not one of the major principles of ecology? A) The ecosystem will break down if energy and matter are not constantly supplied or recyc
how can i show my work for 2x-4= -10+x
Which factors caused crops to stop growing in Sumer? Choose all answers that are correct. a. salty soil b. poor drainage c,pest infestations d. extended drought
Show how to solve the problem 378x6 using place value with regrouping. Explain how you knew when to regroup.
What is needed for an idea to be scientifically reliable?
The concept of protected rights began with: A) the Magna Carta B) Enlightenment C) English Bill of Rights D) Great Awakening
Which type of central heating system is often used when heating many buildings from a central location? A. electric baseboard B. forced-air C. hot-water D. s
if Teresa's daughter is my daughter's mother Who am I to Teresa
Familia lexicalA a cuvantului profesor
What did the Supreme Court rule in the Plessy v. Ferguson case in 1896? A. The 13th, 14th, and 15th Amendments were unconstitutional. B. Jim Crow Laws were unco