friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

the speed of all electromagnetic waves in emoty space is 3.0x10^8 m/s .calculate the wavelength for radio waves with frequency 100.0 mhz
Which effect did the United States Supreme Court's decision in Plessy v. Ferguson have? 1. protecting voting rights for African Americans by eliminating literac
Solve the following equation by factoring. y²-8y=0
________ turn(s) into glucose in the body, providing long-lasting energy. Carbohydrates Iron Calcium Potassium
whats a good thing to use to figure out lua in ro blox
Information about mars' moons.
3. according to henry, where are the people of storybrooke originally from? a) different european countries b) neverland c) the enchanted forest d) oz
Erika is working on solving the exponential equation 50x = 17; however, she is not quite sure where to start. using complete sentences, describe to erika how to
Please help last day of school~50 points~ Which sentence uses the bolded vocabulary word correctly? Yesterday, our neighbor Ted brought us a plate of homemade c
In the statement “Look on my works, ye Mighty, and despair!” (line 11) Ozymandias is speaking to __________________. Question 46 options: a) the traveler b)