batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Is the E-CIG industry more "safe" than the actual tobacco companies? Why? If someone offered you E-CIGS than cigarettes would you say yes or no? Why?Full Paragr
What number is equivalent to 13/2
A curved section of roadway is in the shape of a circular arc of 410-m radius. The curved section is horizontal, not banked. The coefficient of friction for tir
Hello, I need help please for mission 3 thank you very much.
india takes the two hour train ride from minneapolis to chicago every dummer to visit her grandparents. The train traveled 44 7/16 (thats a mixed number) mile
How many hours are 180 minutes
Rachel and David share 40 biscuits between them in the ratio 2:3, How many biscuits do they each get?
Perimeter of a square with an area of 81cm2
Find 4 consecutive even integers where the product of the two smaller numbers is 72 less than the product of the two larger numbers?
What is a synonym for sensory language?A.simileB.fluencyC.metaphorD.imagery im thinkin D?