Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

please help me Can someone write an uncopied summary of the book between the lash and the gun? Thx
Why was it important to have Kansas and Nebraska organized into territories?
Imagine this! A female wasp stings the orbweaver spider, paralyzing the spider so the wasp can lay an egg on the spider. The spider resumes its normal activitie
Olivia earned $250 from babysitting over the summer. She wants to give 1/3 of her earnings to the animal shelter. How much will she give to the shelter? Use an
Im playing football and my head is starting to hurt is this a sign of a cuncussion
After odysseus and his men drifted aimlessly of 9 days, where did they land
Help .................................................
can the terms of the treaty of versailles create a lasting peace in europe
what statement best describes the impact of the oil crisis on the united states
how to find the area?