rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What roles did the Jesuits and Dominicans play in colonization and trade expansion?
Why were the Cherokee removed forced to leave Georgia in what came to be known as the trail of tears? Gold was discovered on Cherokee lands.*** Cherokee lands w
what is forthy-eight thousandths as a decimal​
How do you think weather can affect sailing?What would be good sailing weather?​
An orange of mass m falls into a wagon. Assume the orange experiences upward acceleration magnitude a when it comes in contact with the wagon. What is the corre
True or False? The following relation represent a function. {(1, 4), (2, 8), (1, 12), (3, 16)} Question 3 options: True False
I need help with this question I’ve been stuck on please help me
Determine the intercept of the line
Is there enough information to prove that the triangles are congruent? If yes, provide the correct Triangle Congruence Postulate or Theorem and a congruence sta
The bond between H and H?