aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

please help me and answer the underlined question plz
What are the Implicit Detail of : Jilly frowned after seeing her grade on the test.
Which was a significant outcome of the end of the Warsaw Uprising? A Other uprisings were inspired. B Transportation of Jews to death camps ended. C Jewish figh
A design is said to have visual harmony when the design elements relate in a unified way. O True O False
is dog breeding an art???
Can u help me plz ty very much
why fast food shouldn't be allowed in school 1 or 2 paragraphs at least, i’ll mark you as brainliest
Describe what the data might look like if you varied the substrate (H2O2) concentrations. Would they be different than the enzyme concentration results? Why or
-3(-4/7) = ? fraction form
1 Whoop-like wrist jewelry" of queens 2 "sable plumage" of big crow 3 "of royal/regal quality" 5 "decorated with precious metal" 8 "gleaming precious metal" of