marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Approximate: log , 5
A bridge hand consists of 13 cards. One way to evaluate a hand is to calculate the total high point count (HPC) where an ace is worth four points, a king is wor
-4x + 7 for x= -1 what is this answer?
HIPAA requires that written responses to complaints or breaches must be maintained for _______ years from date of creation or date when last in effect.
Getting enough sleep. 400 students were randomly sampled from a large university, and 289 said they did not get enough sleep. Conduct a hypothesis test to check
Plant cells form a cleavage furrow or indentation of membrane between new daughter cells. Animal cells lack centrioles and no spindle forms during cell divisio
I could really use some help right now. I have been trying to do this for a few hours and still can't seem to find the right answer. If someone could please hel
Whare Marquis de Lafayette was born
A cutting is taken from a red-flowered geranium and placed in water to develop roots. Once roots have grown, the new plant is placed in soil and grows to produc
The point (4,5) is translated two units down. What is the y-coordinate of the image?