pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

A student used 1.2 g of hydrate in the first trial and 1.6 g in the second trial. Explain fully why her mass percent of water will be the same for both trials e
maybe brainliest IF IT iS RIGHT;)) You resize a picture so that the radius of the midday Sun appears four times larger. How much larger does the circumference o
Write a paragraph, citing examples from the text, to explain how Dr. Paul Chirik's process could result in the development of flexible manufacturing technologie
If an object does Not explode, catch fire, or dissolve, how would you describe this object? (Three answers)​
Find the value of x. Round to the nearest tenth. I’m going to Mcshoot myself pls help
Economic stability is a benefit of technological advances. Please select the best answer from the choices provided T F.
Runchuan filled his 6-cup jar with honey. How many times could he fill his 2-fluid-ounce honey bear from the jar? Explain.
Which expression has a value 48? .A) (4 + 5): 32-9 +3.B) 4+ 5 • (32 - 9) + 3.C) 4+ 5.3?(-9+3) .D) 4+5•3²-9= 320 brainly points asap​
Identify and explain 1 -2 EVENTS of the French Revolution? PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST
what factors complicate involvement in correcting spillover?