jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Describe the use of irony in “Charles,” “The Gift of the Magi,” and “The Necklace.” What is ironic in each story? How is each use of irony different? Use specif
A particular star is white. Another star that is much hotter is expected to be ______. red yellow orange blue
If it weren't for Newton's _____ law, regarding inertia, the planets would travel in a straight line into space. Gravity is the outside force that keeps the pla
A proton beam in an accelerator carries a current of 130 μa. if the beam is incident on a target, how many protons strike the target in a period of 17.0 s?
which 2 types of poems require a specific number of words per line
Why do workers form labor unions?
What is the rising action in the merry adventures of robin hood? This is a major project I left to the last minute that is due tommorrow I NEED HELP!!
Why is the protocol down, even though you issued the no shutdown command for interface vlan 99?
Figure 1 is dilated to get Figure 2. What is the scale factor? Enter your answer, in simplest form, in the box.
Identify the word(s) of two direct address. Jennifer, relax; everything is going to be alright.