dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true when there is excess demand for a product in a market?
Which of the following issues credit reports? Equifax MasterCard Herman Miller All of the above
Both an increase in _____ and an increase in _____ can contribute to economic growth by increasing the Gross Domestic Product. A.) imports, population B.) debt,
in august 2760 people attended concerts at cooper arena. About the same number of people went to see each if the 5 concerts. About how many people attended each
What caused 12 million + immigrants to travel to America from 1892 to 1954?
After the Civil War ended, what major issue did Frederick Douglass and other abolitionists begin to work towards
Factor 3x 2 - 15x - 42.
Which event marks the beginning of the "rising action" in "The Most Dangerous Game"?
match the words in science
If the current in a wire is directed upward, what is the direction of the magnetic field produced by the current? A. clockwise B. in the same direction a