faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

I forgot to do homework and its due tomorrow Solve: -2 3/4 ÷ (-2.5)
select one way that a public policy of the local, state, or national government has attempted to address the lower standards of living created by unequal distri
What factors do you think led to the Pearl River Delta becoming a megaregion?
Which statement(s) most directly apply to capitalism? I. There is heavy government regulation of industry. II. Individuals can start some, but not all, kinds of
HELP DUE TMRW! The floor plan of a building has a scale of cm to 1 m. A room has an area of 40 cm2 on the floor plan. What is the actual area of the room in squ
20) Which of these sentences might BEST serve as a topic sentence of a paragraph telling how to write a book report? A) Be sure that your book report gives cle
An employee contacts his supervisor to request time off guaranteed to him under the family and medical leave act. Under which circumstance do the provisions of
Can I have help on this?​
difference between Federal legislature and executive on the basis of its work​
What metal speeds up rusting