jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which pair of words describes this system ? 3y=9x-6 2y-6x=4 A) inconsistent and independent B) consistent and dependent C) consistent and independent D) inc
what three issues did europe face after the war
poema inventado de amor pls para hoy
This question gets me confused everytime when I see this. It's called " Signs of Expressions challenge".need help!!​
why nitro group is called an ambident group?​
SAT Math Help (MANY THANKS!) A microbiologist observes that a certain species of thermophilic bacteria reproduces at its maximum rate at a temperature of 59 deg
By the age of _______ babies generally develop full sensitivity for taste.​
Factor the polynomial completely. 12a4b2 – 18a3b2
Ana presenta un examen. la cafetería el estadio la biblioteca el salón de clase el auditorio
Factor the sum or difference..... and then chose the correct answer from the options below.