wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

In how many ways can 12 one-dollar coins be shared between Josh, Frank, and Suzy if each of them receives at least 3 coins?
How many combinations of 3 students can a teacher choose from 32 students?   A. 96
What is the main difference between the right side and left side of the heart?
Which decimal is equivalent to 3/8?
Okay so I have three tests tomorrow. Haven't even started studying for two of them (Literature and History) but I already know science. How do you all learn 40
What is the value of 9P5? A. 45 B. 126 C. 15,120 D . 59,049 A cooking club has 12 members.How many ways can they select a president and vice presiden
A certain animal in the zoo has consumed 39 pounds of food in six days. If it continues to eat at the same rate, in how many more days will its total consumptio
Why did immigrants tend to group together in cities?
Why can't plants and animals use the nitrogen directly from the atmosphere? Answer A.There is not enough of it in the air. B.Nitrogen gas contains the element i
What events began and ended athens' golden age??