switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which statement about early labor unions is not true? A. Factory owners feared unions and almost always gave in to their demands. B. Early craft unions banded t
what was life like on Earth for most of its history,
Tina read 16 pages of her book each day for 3 days. Then she read 12 pages each day for 6 days. How many pages did Tina read in all?
What is greater 500 seconds or 8 minutes?
What effect did the Great Awakening have on the American colonies? The Great Awakening caused a split in American Protestantism in the American colonies. The Gr
what was Aphrodite's birth and infancy as a baby
Which country represented a personal failure to President Clinton after turbulent events in that country unfolded? Afghanistan China Ireland Rwanda
All living things use nitrogen to A) reproduce. B) make sugar. C) make proteins. D) transport water.
history The way that Americans lived and worked was greatly changed by the A. child laborers B.interchangeable parts C. Francis Cabot Lowell D. industrial re
What political tactic led the candidate to victory in the 1896 presidential election? a) debates b) advertisement c) slander d) pay-offs