STUDENT74657635585 STUDENT74657635585
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

I will give brainliest

I will give brainliest class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2022

Answer:

See below.

Step-by-step explanation:

1.

  • To get Sasha to skiing, she needs to go 5 units to the left, and 13 units up. (x - 5, y + 13).

2.

  • To get Sasha to crafts from skiing, she needs to go 16 units to the right, and 11 units down. (x + 16, y - 11)

3.

  • Sasha goes 4 units to the left, and 5 units down. She then arrives at Archery from Crafts.
Answer Link

Otras preguntas

Which elements of traditional Pueblo spirituality are present in “The Man to Send Rain Clouds”? Check all of the boxes that apply. sprinkling corn meal honoring
What’s the perpendicular slope of -3/2
A state can preserve certain land from industrial development or set aside other land for parks through a(n) ________law.
A pair of sneakers cost x dollars and is subject to a 6.5%. Using only one step, write an equation that could be used to find the final cost, in dollars, of the
What president is known for porting care, protecting women’s rights, and balancing the federal budget
which is a common characteristic of extrusive igneous rock a. cools slowly b. forms crystals c. contains small grains d. contain large grains
A 3-pound bag of sugar costs $9.12. What is the price per ounce
The triangles shown below must be congruent.
Please answer 19,20,21
What is swift and satire about?