kwilliams122990 kwilliams122990
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need HELPPPPP pleaseeeee

I need HELPPPPP pleaseeeee class=

Respuesta :

kaitsides3
kaitsides3 kaitsides3
  • 01-03-2022

Answer:

$84 per person because if multiply 84 by 4 its 168

Answer Link
hutchhutchann
hutchhutchann hutchhutchann
  • 01-03-2022

84 per person

Step-by-step explanation:

84+84=168

168+84=252

252+84=336

Answer Link

Otras preguntas

When would a flag variable be most useful? 1.when printing the number of items in a list 2.when checking the condition of a variable in a while loop 3.inside a
Please help asap! :)
Who wants to philosophize? ( brainly logged me out so )
Mr.B called Mrs.A, then called Ms.C. If Mr.B called Ms. C first, then Mrs. A, what property does this mimic? Associative, Commutative, or Distributive property.
Need help with this question.Find the value of x
give an equation for the graph
Part B At your sink, turn on your faucet slowly, until you have achieved a steady drip, drip, drip of lukewarm water. Make sure you can visually see and count t
1. Which sentence is grammatically correct? OTú llamas a Mateo. ¿no? O Yo llamo Mateo también. Ella llama Roberto. Nosotros llamamos a un doctor.
“I looked down the future today" is an example of​
Mrs.smith has 5 times many markers as colored pencils. The total number of markers and colored pencils is 54. How many markers does Mrs.smith have