briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Mark each statement if it describes a key characteristic of Athenian democracy. a. All free males over 18 born to Athenian parents were citizens. b. All citiz
the invisible line at 0 degrees latitude is called
What are the Factors of -18
the first digit of two different numbers is in a hundred million place . both numbers contain the same digits . can you determine the greater of the two number
Which statement shows the distributive property? A. 13 · (k + 10) = 13 · k + 13 · 10 B. 13 · (k + 10) = 13 · k + 10 C. 13 · (k + 10) = 13 · k · 10 D. 13 ·
Mr.Peter has 80 sheets of colored paper. Seven of his students need the paper for a project. How many sheet does each student get? How many sheet are left over?
What is The range of 56,-35
Which statement is accurate about Native Americans and the American Revolution? a. Britain avoided any agreements with Native Americans. b. Regardless of whic
What is 6 divided by 6n equals 14
Georgia. 0.029 can be written as 29 / 100 is he correct