mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The gram formula weight of phosphoric acid is 98.00 g/mol, and the density of 85.0% phosphoric acid is 1.685 g/mL. Could you describe how ...
Explain how you would use a number line to find 6+(-8)
what is 69/25 as a terminating decimal
a square photo-display board is made up of 60 rows of 60 photos each.The area of each square photo is 4 square inches.How long is each side of the display board
What is the molecular formula of a compound made of 25.9% N and 74.1% O? a. NO  b. NO₂ c. N₂O  d. N₂O₅ e. N₂O4₄ It would be great if you could add a few words
placing 12 tiles side by side, Pete can make a 12-by-1 rectangle. Name two other rectangles Pete can make with 12 tiles
which property you used.64+58=                    +64
Which of the following did NOT grow or increase as a result of early farming? villages trade life spans cities
how come some girls don't get period cramps?
what are some fun facts on animal and plant cells.