ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

The probability of winning a particular game at the Game Place is 1/4. Find the odds against winning the game.
Please help me figure how to solve
What is the slope of the line that passes through points (2,-3) and (5,1)
why did many people doubt the anaconda plan
what ideas of evil do we gain from the witches, lady macbeth and macbeth?
I need help on this question
An adult patient has been using insulin since her early twenties to manage and treat diabetes. Which type of diabetes would most likely be documented on the med
Hen a thin copper wire that is 178 m long is connected between a 1.2-v potential difference, a current of 2.0 amps flows through the wire. what is the diameter
I need help on this question plz
Given 3(x-2)=6, then x is equal to: Select one: a. 5 b. 4 c. 2 d. 6