mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Exterior and interior
who approves sales taxes in Texas cities
compare the setting of “Marigolds” to a painting or photograph taken during the Great Depression.
One company sell 500 intestinal r 49.99 and another company she'll 480 for 44.99 wich is a better deal
What is the solution to the equation 4/5n-3/5n=1/5n?
what is the atomic mass of boron
Divide 4318 by 7 estimate
Whether the series converges or diverges
in the most recent classification system, Bacteria, Archaea, and Eukarya are the three major what of life
In William Wordsworth's poem "I Wandered Lonely as a Cloud," who is the speaker? A. a cloud drifting over a valley B. a daffodil swaying in the breeze