ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The price of oranges falls. what happens in the market for apples, which are a substitute for oranges
#7 Show work Check for solutions ( including extraneous solutions)
in the book of Tom Sawyer who took the money that Tom and Huck found?
Which word correctly completes this question? ¿Quieres comprar ____ trompeta o aquélla? esta estas esto este
Impose miracles and injures the poet use images there a pill to the sentences in a paragraph compare the use of imagery in the tube first present images in each
What was the significance of the british reform act of 1832?
What do you think Johnson’s perspective is on change in the English language? Does he think it is good or bad? Does he think it should be stopped?
A rectangular photograph has an area of 13425 in² and a width of 1115 in. What is the length of the photograph? Enter your answer in the box. in.
I don't know how to do this problem
Learning that occurs but is not immediately reflected in a behavior change is called