devinbenoit510 devinbenoit510
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

She charges $6.00 for each crate plus $1.25 per pound of apples. The total charge for one crate of apples is $38.00

Respuesta :

amymoscoso amymoscoso
  • 07-02-2017
25.6 pounds of apples

Answer Link

Otras preguntas

why is it difficult to convert miles to yards
A disadvantage of using a sentence outline instead of a topic outline is that a sentence outline is often A. over reliant on big ideas. B. time-consuming to dev
what are two decimals to 0.9
What is 6,007,200 and 32,005,008 in expanded form?
Find four consecutive even integers whose sum is 244.
How can i write all the names that apply √36
What was a strength for the British during the American Revolution? a. the size of their military b. their ability to acquire supplies c. fighting a war abro
How to do criss cross multiplication
what is 3 divided by 927
what's b over 2a plus b over 2a? I'm doing rational expressions