meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Which was the "great compromise" that helped the Anti-federalists to finally approve the Constitution? A. the Bill of Rights B. The Federalist Papers C. an amen
By the late 1920s, labor unions - A. began to adopt policies of violence. B. weakened in membership. C. no longer segregated. D. were growing rapidly.
What is the product of 8 and 54
why is it important to elevate the anthers
Why is individuality important
13C and 14C are isotopes of 12C, which has 6 electrons, 6 protons, and 6 neutrons. What is the arrangement of subatomic particles in 14C? 6 electrons, 7 protons
1) Plea bargains allow the offender to remove an offense from their record in exchange for agreeing to terms outlined by the prosecuting attorney. True or False
During the Early Middle Ages in Europe __________. a.cities increased in size b.trade with areas outside of Europe increased c.warfare frequently occurred d.pop
Which issue is most important to the Democratic Party? providing national health care increasing funding for defense decreasing regulation of industry limiting
What fractions are equivalent to 2/3