soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Ella has brought 36 pounds of dog food. She feeds her dog 3/4 pounds for each meal. For how many meals will the food last?
What gene allows organisms to live in hot environments? help please.
What was William B. Travis' famous plea for help? A- come & Take It B- Remember the Alamo C- Victory or Death D- Lone Star State
1.My brother likes chocolate but she _______ like biscuits. a. dob. doesc. don'td. doesn't2.Lyn's father watches badminton on TV but he _______ watch judo. a. d
A bundle of rope holds 12 feet of rope. 1 ft is about. 0.31 m Approximately how many meters of rope are in a bundle?
A warm cup of coffee has 20 000 J of energy. After being heated in a microwave, the cup of coffee has 70 000 J of energy. How much work was done by the microwav
How does the Harrison Land Act help develop Jefferson's ideas of the United States?
Was land signed over to the British in the Treaty?
give me your opinion and no short answers please :) is traveling a waste of time? why?/why not?​
In Los Angeles, _________ gangs have seemed to attract the most attention among Asian gangs for their unique structure and activity.