KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Enough of a monoprotic acid is dissolved in water to produce a 1.211.21 M solution. The pH of the resulting solution is 2.882.88 . Calculate the Ka for the acid
question 3 help pls in algebra
On November 1, 20Y9, Lexi Martin established an interior decorating business, Heritage Designs. During the month, Lexi completed the following transactions rela
A technician needs to manage a Linux-based system from the GUI remotely. Which of the technician should the technician deploy
What is the surface area of the composite solid? A. 119 m2 B. 146 m2 C. 162 m2 D. 174 m2
which shooting games is good for low end PC. CSGO or Valorant?​
graph y=-1/3x+5 pleaseeee
True or false: Osseous connective tissue is the only tissue type found in bones. True false question. True False
Draw the following regular polygons inscribed in a circle:squarepentagonhexagonoctagondecagonFor each polygon, include the following information in the paragrap
Approximate 5.7255 to the nearest thousand