cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
What is formed at a divergent plate boundary?A. metamorphic rockB. mountainsC. oceanic crustD. sedimentary rock
If 2a + 7b+2c=16 and 2a + 3b +2c= 8, then b = ? (A)-2 (B) O (C) 2 (D) 4 (E) 6
What is a requirement of the data in order for us to be allowed to control for individual variability?.
The ______________ of a substance is defined as the maximum amount that dissolves in a given amount of solvent at a specified temperature.
Credited with creating the world wide web, who was quoted as saying that the power of the web is in its universality. Access by everyone, regardless of disabili
What is a requirement of the data in order for us to be allowed to control for individual variability?.
What would it mean if a trait develops from both genetic and environmental effects?.
If the yield curve is downward sloping, what is the yield to maturity on a 30-year treasury bond relative to a 10-year treasury bond?.
A small airplane can hold 44 passengers. Fifteen passengers board the plane. a. Identify an inequality that represents the additional number of passengers, p, t
When companies discuss sustainability, why is the focus on carbon dioxide (co2)?