Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT a valid reason for using credit?
Which shows a way to find 15×32
Hours: 5, 10, 12, 15 Miles: 60, 120, 144, 180 Determin the constant rate of change for the table.
A newly discovered tree species has cone-like structures that are covered with exposed seeds. Which plant group does it most likely belong to?
28/12 simplified (In simplest form.)
Let f(x) =-2x-7 and g(x)=-4x+3 find (f•g)(-5)
What is 6,000, 234 divided by 3
a sentence with the word advance and reasoning
Add and simplify: 9/16 + 1/2=?*
find the product. tell which strategy you used. 4X6x50