nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Determine the vector equation of movement of a plane that is moving in a straight line passing through the point (10, 5, 6) and is parallel to the vector v→ = 1
Dapat bang bigyang halaga ang mga katutubong sayaw bakit Explanation: pls help me and I give you brainlies answer and your answer question is properly ok
What are the next 3 terms of the sequence? 12, 20, 28, 36 A) 42, 50, 58 B) 43, 51, 59 C) 44, 52, 60 D) 45, 53, 61
Suppose you live in the mountains and collect surface water for your drinking resource. If the water looks clear, should you use it for drinking? A. No, the wa
what is the pattern of rural/urban distribution of population in nepal?​
please help me pleaseee
A rectangular playing field is 70 yards long. Its area is 3,150 yards what is the width of the feild
Does Othello’s jealousy allow him to plead insanity?
Which of the following is NOT a function. a. {(2,3), (4,7), (8,6)} b. {(2,2), (4,4), (8,8)} c. {(2,3), (4,3), (8,3)} d. {(2,3), (2,7), (8,6)}
A wire of radius 5 x 10⁻⁴ m is needed to prepare a coil of resistance 40 Ω. The resistivity of the material of the wire is 3.14x10⁻⁷ Ωm. Calculate the length of