Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

For every 70 text messages that Hugh received in a month, he sent 30 text messages. What is the ratio in simplest form of the number of text messages received t
Who was the first African American since Reconstruction to be elected to Congress from Georgia?
To determine the number of meters within a distance measured in kilometers, you need to _____ by what number? multiply divide 10 100 1,000
if population grows larger than the carrying capacity of ecosystem the
United Nations resolutions are not binding, meaning they are more like suggestions than actual laws. Please select the best answer from the choices provided T F
is 3 over 5 greater than 62%
The French like to shop at a variety of places to buy their food items.
Amanda has 10 cups of batter to make 16 cupcakes. how many cups of batter will she use for each cupcake?
write an equation for the sum of the measures of the two right angles
I need Trabajar written in 6 forms of pronouns???? I also need estudiar written in 6 different forms of pronouns????? Please HELP