barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

The first "Americans" could best be described as? * farmers sedentary nomadic ancestors What’s the answer
what does bill mean in terms to understand?
what is the measure of an angle that is supplementary to 20 degrees?
please help meeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!
In your opinion, what was the lesson learned about being alone in Dr.Seuss’ Oh the places you go? Elaborate and explain
6. Pablo no va a comer luego; va a comer
What is it called when rain or snowmelt seeps through soil or rock down into the aquifer?
If there’s no net movement of water across the semipermeable membrane the solution is said to be what
One day in class, you meet a student who has different beliefs and a different background. When you ask him about whether he saw a football game on TV the night
a 2 = b 2 + c 2 − 2 b c cos A Evaluate cos A given that a = 8 , b = 6 and c = 7 .