migueltocool123
migueltocool123 migueltocool123
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

what is the volume of the cylinder

what is the volume of the cylinder class=

Respuesta :

TayHun
TayHun TayHun
  • 04-05-2017
The answer is the first option, you multiply 14^2 by 9
Answer Link

Otras preguntas

8 kg of potatoes and 5 kg of carrots cost $28 whereas 2 kg of potatoes and 3 kg of arrot cost $11.20.what is the cost of 1 kg of each item
The use of non-local resources is associated with certain economic and environmental consequences.
Which one these describe the use of the word wall technique?
Wht are the supporting details
How many planes of symettry can you draw through a jelly fish? A-None B-2-5 C-1 D-More than 5
In which sentence is the fraction written correctly? A. The dog ate one-third of the turkey. B. The recipe says to add two-thirds cup of flour. C. Con
Please can someone help me with the whole page ? Thank u and please please please show your work.
Which materials are composed of proteins, providing high tensile strength?
how did the arrest of rosa parks energize the civil rights movement?
How have smartphones impacted teenagers' health, if at all?