princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Settlers in the 18th century American backcountry sometimes resorted to violent protest to express their grievances. Analyze the causes and significance of TWO
Identify the pun on the word "bye" How is it used? From Twelfth night Act 3 scene 1.
what solid does a recorder look like
“From 1781 to 1789 the Articles of Confederation provided the United States with an effective government.” Using the documents and your knowledge of the period,
what type of triangle is angle is 118 and is 42 inches
what is the plural of volcano
what does me encanta mean in English
Please help I have a test with 16 more questions! Which statement accurately describes an event or belief that led to the First Crusade? A. Islamic libraries de
what is the plural of volcano
is a 1.5 V battery is connected in a simple circuit to a lightbulb with a resistance of 8 Ohms the amount of current flowing through the circuit is...