warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

Why we used dyes when we prepare onion , human cheek eqithelium smears, and didn’t use it in cork and leaf epidermal cells smears!?
A hospital recently learned that their scorecard did not meet the national benchmark for patient satisfaction and brought in a professional change agent to dete
What is 400 + 20+9 in standard form?
4x² - 4x + 1 each trinomial factored​
Discuss 5 traditional beliefs in some African communities that affected people with disabilities in 18th century
Help me please, will give brainly
Observe the given pattern and fill in the blanks: (3)³ = 27 = 27× 1 (6) ³ = 216 = 27× 8 (9) ³ = ------ = 27x 27 (12) ³ = 1728 = 27 ×64 (15) ³ = 3375
Assume that Jack, Hal, and Sophia enter into a valid contract for the sale of the restaurant and for a covenant not to compete. The contract calls for Hal and S
Rhianna is making a shelf to store her collection of rocks and shells. She is using 5 pieces of wood that are each 3.25 feet long. How much wood will rhianna us
Besides 18 and 1, what is one factor of 18?