Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Binary equivalent of decimal number 170
How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
katherine spends 1,089.72 each month for rent and supplies to run her salon. If she charges $18 for a haircut how many hair cuts must kathrine do to cover her e
What are Some of the Most Common Energy Sources?
list the 6 characteristics of american economy and explain how they help the economy grow
70-q-q-2q=80 We'll this is confusing
If a - 3= 7, then 2a - 14 =
At Jones College, there are a total of 100 students. If 30 of the students have cars on campus, and 50 have bicycles, and 20 have both cars and bicycles, then h
list the 6 characteristics of american economy and explain how they help the economy grow
What's the formula to perimeter