giannamercado49
giannamercado49 giannamercado49
  • 02-08-2017
  • Mathematics
contestada

1)broccoli is 4lbs for $5 if she buys 3 pounds how much will it cost 2) if she buys 4.2 pounds of it what will be the cost

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 02-08-2017
$3.75 for 3 pounds
$5.25 for 4.2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

How do I find the mean change in elevation of. A snowboarder. Who descends a 1200 foot hill in 3 minutes
during the 2011 season, a quarterback passed for 302 yards per game. he played in all 16 regular season games that year. how many total yards did the quarterbac
Which one of the following pieces of writing would you be most likely to believe as true? a. An advertisement you receive in the mail regarding the benefits of
Richard Connell’s “The Most Dangerous Game” is a thematically rich story. What is one of the complex psychological themes that this story deals with? a. the di
What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
what is the speed of an object at rest
which of the following is a viewpoint espoused by Locke?a)the idea that government was instated to preserve life, liberty, and property.b)the idea that governme
what is a good way to study
I need an example of a chemical change involving water.Pleaseeee.
which of these is a personal tragedy Edgar Allan Poe experienced? a. his brother was killed in the war b. his young wife died of tuberculosis c. his father wa