jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
The main goal of a personal budget is to have income equal expenses have expenses be greater than income have income be greater than expenses create personal sa
Please help! Giving brainlist!
You are on a boat in the middle of the Pacific Ocean at the equator traveling in a hydrofoil going at a constant speed of 300 /. The water is perfectly still.
In which situation would it be least likely for a scientist to revise her experimental methods? if her results support her hypothesis if her data do not support
Which graph represents exponential decay? ty 80 60 40 20 80 60 40 20 2 1 2 3 80 60 40 20 ty O 2 3 x 80 60 40 20 ty 1 2 3
Discussion topic studying poetic forms can help you understand poems written in those forms. writing formal poetry, such as a sonnet, can be a fun exercise, alm
How did the 15th Amendment expand suffrage in the United States? It made sure women were given the right to vote. It made sure citizens from one state could v
The weight of vegetables transported by a farmer to a nearby market increases by 15% every month. The farmer transports 460 pounds of vegetables in April, 529 p
I need help please question is in the image
How many moles of C are formed upon complete reaction of 2 mol of B according to the generic chemical reaction: A + 2 B=C