aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Describe the path of an electrical impulse as it moves through a neuron. you must use the words axon, axon terminal, dendrites, myelin sheath, nodes of ranvier,
How are the achievements of indira gandhi similar to those of golda meir?
Which of these is not closely associated with germany's actions during world war i?
State the number of degrees of longitude that separates New York City from Reno, Nevada, and the time difference, in hours, between these two cities
What does not describe the relationship between the nucleus and the electron cloud of an atom
What was so important about the lecompton constitution? a. it was a proslavery document, fairly drawn, that congress approved. b. it was a proslavery document,
The weight of 10 identical samples of a substance is 0.1 pound. What is the weight of 10,000 samples?
Why is there little or no digestion of starch in the stomach?
Term used to describe the efforts of congress to expand on president johnson's reconstruction plans
Charles won a hamburger eating contest by eating nearly 30 hamburgers in 12 minutes.if he ate a constant rate, determine about how many hamburgers he ate every