pkflor
pkflor pkflor
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

i need help, it explains what to do but i still don't get it. ://

i need help it explains what to do but i still dont get it class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 01-09-2017

112-88 = 24

 they save $24 per month

so 650/24 = 27.083

so it will pay for itself in 27.083 months, round up to 28 months

Answer Link

Otras preguntas

A heater marked 2000W/3000W is switched on for 4 hours. For the first hour it is on the highest setting and for the last 3 hours it is on the lowest setting1.1
How many cars can be washed with 1 gallon of soap if 100oz Can wash 11 cars?
A 200. 0-ng sample of sodium-24 was stored in a lead-lined cabinet for 45 hours. The half-life of sodium-24 is 15 hours. How much sodium-24 remains?
Write an inequality for the following statement, 1 is greater than x
describe the ways to protect the nutrients ?​
The solutions that are used in this experiment have alcohols as both the solvent and the reactant. How is the excess alcohol removed?.
John just came back from a camping trip and noticed a bull's-eye-shaped skin rash on his arm. Which disease does john probably have?
Please answer in at least two sentences
Which unit rate is the lowest price per ounce Choice a: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice b: 20 ounces of chocolate chips for $3.22 1: choice a 2: c
Solve the equation in the image (yr 8 maths, 50pts)