mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
product diversification provides two benefits to managers that do not accrue to shareholders: and . a. greater experience in a wider range of industries; lessen
inorganic fluoride inhibits enolase. in an anaerobic system that is metabolizing glucose as a substrate, which compound would you expect to increase in concentr
a seismic station recorded an earthquake that was 4,000 km away. what was the travel time difference between p-wave arrival and s-wave arrival in seconds?
the measures of a pair of supplementary angles are in the ratio of $7:2$. how many degrees are in the measure of their positive difference?
settling a claim by the debtor offering to pay less than the creditor claims to be owed is an example of a. promissory estoppel. b. a release. c. an accord and
you have just been chosen as an advisor to the president. after years of constant growth, the u.s. economy is beginning to fall into a recession. what type of f
c write the code that creates an object of type rectangle named box1 using a no argument constructor.
a public health nurse has formed a partnership with an advocacy group that acts on behalf of individuals who have experienced spinal cord injuries (scis). healt
Sergio buys 684 red stickers and 729 blue stickers for his 24 classmates Each classmate receives the same number of stickers. Sergio gives the leftover stickers
all the influenza viruses shown in the phylogenetic tree are thought to have arisen in one group of host animals. which group of animals do you think is the ori