gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Find it and give me a step by step explanation thank you
Answer to this math question?
How does scarcity determine the economic value of an item? by the amount of goods that are produced by the capital required to build the factory by the unlimite
T PANCIR E. SER vs ESTAR - Fill in the blanks in this conversation with ser or estar. (10 x 1 pt. each = 10 pts.) ALFREDO - Hola, Concepción. ¿Cómo (1)_ ? ¡Te v
What is meant by solar energy?
Need help ASAP! How many moles of gas does it take to occupy 520 mL at a pressure of 400 torr and a temperature of 340 K? Use the conversion factors 760 torr =
There are 12 teams, each representing a different country, in a women’s olympic basketball tournament. in how many ways is it possible for the gold, silver, and
If f(x) = 1-x, which value is equivalent to fi)?​
before the split in 1504, the leaders of the eastern church and the western church were
Which region of the ocean gets the least sunlight throughout the year?