m4yr46ut188oxdi7i m4yr46ut188oxdi7i
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Gonzalez buys a total of 32 crayons for her classroom. Each pack contains 8 crayons. How many packs of crayons does Mrs. Gonzalez buy ?

Respuesta :

JustCa11M3R3d
JustCa11M3R3d JustCa11M3R3d
  • 02-11-2017
4 packs of crayons she did buy.
Answer Link
DarkGrimm
DarkGrimm DarkGrimm
  • 02-11-2017
4 packs. Just do 32/8 and you get 4
Answer Link

Otras preguntas

Which resource would NOT be considered scarce? A) crude oil B) time C) pollution emissions D) agriculturally useful (arable) land
he perspective (or "point of view") of this passage can best be described as:
Sandy purchases music from iTunes which she burns to her MP3 player. She frequently shares these music files with her friends. Is this legal? Why or why not?
As the tide of the Seven Years’ War (French and Indian War) turned in Britain’s favor, the Iroquois _____. allied with the French sided with the British attacke
HOW DID THE INDUSTRIAL REVOLUTION SHIFT THE WORLD BALANCE OF POWER
which is a combination of individual pieces that create a longer musical work A.rondo B.toccata C.motive D.suite
The original price is 50. the discount is 15%. what is the new price
Find the sum. (8x2 + 17x) + 6x2 =
find the unit rate of $50 for 6 hours of work
When alissa finally reeled in the catfish, we were speechless. it looked big enough to eat alissa’s dog. the fish was __________. a.scary b.large c.huge d.m