mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Which is the completely factored form of 12x^3 – 60x2 + 4x – 20? 4(3x^2 – 1)(x – 5) 4x(3x^2 + 1)(x – 5) 4x(3x^2 – 1)(x + 5) 4(3x^2 + 1)(x – 5)
Crafty Grandma Edith sat her family down during Thanksgiving and told them they couldn’t have any pumpkin pie until they worked out this puzzle. Her 6-year-old
What was the famed highway that carries passengers from Chicago to California
Jamal ran 8 kilometers, sprinted 500 meters, and climbed bleachers for a distance of 1.5 kilometers during track practice. How many meters, in total, did he tra
Find the area and perimeter of the triangle in the picture. (the missing unit is 8.5 if you need that to solve)
why do authors often use chapters?
What is main difference between the SAT-I and SAT-II?
In a sale, normal prices are reduced by 20%. Andrew bought a saddle for his horse in the sale. The sale price of the saddle was £220. Calculate the normal price
What is the fraction 15/20 in its simplest form
what is the "old deluder law"?