HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

When Mendel crossed two hybrid plants for stem height (Tt), what results did he always get?
How could you leave home on Monday to go sailing on the ocean,sail for 1 hour on Sunday,and return home on monday
Scientists best apply critical thinking in their work through _______. a. the scientific method b. observation c. hypotheses d. experimentation
water is considered as a compound of hydrogen and oxygen and not a mixture of hydrogen and oxygen and comment on it
what is an direct object
Write365,098 in word form
what is the supplementary angle to 69 degrees
How do you show your work for 0.054 divided by 0.72
Write an integer to represent the final temperature. The day started out at 6 am as 32 degrees rose 24 degrees by noon and dropped 14 degrees at 6 pm
As rain mixes with chemicals such as sulfur dioxide in the air, acid rain is produced. This may result in (A) lowering the pH in ponds, thus limiting the surviv