GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
lucy starts 4miles from home and jogs away from home at 6mph for 20minutes. draw this statement on the diagram for me please.
Question 1a. The following equation models the spread of a disease: Where: N(t) is the number of people infected at the time. N0 is the initial number of i
Which of the following statements about risks of investing in variable life funds is TRUE?
Find the quotient and the remainder
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
I need help with my math homework
Jane is 15 years older than Ganesh. She is four times as old as ganesh. Find their present ages
Part A. Solve the following problem.  What is the last digit of 2^1999?   Part B. Write up a solution to the problems above using the following five step proce
The sum of three consecutive multiples of 11 is 165. Find these three multiples.​