hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

12Find the area of the shaded reagion.5 in​
Écrivez la bonne forme du verbe naitre. La Princesse Caroline (blank) en 1957. Écrivez la bonne forme du verbe mourir. Quand la Princesse Grace (blank)-elle (bl
Naturalism is a movement in theater, film, and literature that seeks to depict fantasy. a. true b. false
Which of the following ethnic groups traces its heritage to the traditional inhabitants of North Africa and usually lives in thewestern part of the region?A. Be
What were the two reasons why America joined WWI?
The following transactions occurred for Lantana Company during its first month of operations and have been recorded in the T-accounts. a. Received $50,000 cash
True or false: Dallas (Dally) plans to kill someone with the gun he's now carrying.
someone please help with this question
Do any one know why people don't buy esobars??
Please answer correctly !!!! Will mark brianliest !!!!!!!!