Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
What did noble women contribute to medieval warrior society?
Who is considered the founder of north american cultural anthropology?
If mary ellen invest x dollars at 5%, write an equation that describes the total interest
Tom ate 1/2 of the 1/2 leftovers. How much pie in all did he eat?
Wine is 14 % (by volume) alcohol. How many milliliters of alcohol are in a 0.750-L bottle of wine?
Public service announcements (PSAs) are an example of _____.
List some examples of physical capital a restaurant needs to operate.
your grandmother gave you $10 with which to buy a present. this coverd 2/5 of the cost. how much did the present cost?
An ordered pair of real numbers can be represented in a plane called the rectangular coordinate system or the ___________ plane
what is 10 times 6tens unit form