aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which group is least likely to be concerned about potential long-term side effects of genetically modified (GM) food?
smoke + fog= camera + recorder=
*^<Please Help>^*Suppose x is an odd number. Write an expression to represent each of the following:a. The odd number immediately following x. _________b.
What is the full form of SSO? sole sign on similar sign on single sign on special sign on
the curved paths of global winds and surface currents are caused by?​
how did people come to north america
Based on the results of the experiment, which of the following types of molecules did the bacteriophages most likely inject into the bacteria cells? (A) Simple
Why did Georgia want to remove the Indians from its territory
What kind of radiation is emitted in the following nuclear reaction a) alpha b) beta c) gamma d) positron
Write a net ionic equation to show how triethylamine, (C2H5)3N, behaves as a base in water. The substance 2-methylpiperidine is a weak nitrogenous base like amm