khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Why didn't the first stars to form have solar systems with Earth like planets and satellites?
solve quadratic equation by factoring How do you do it 3k^2 + 72 = 33k
What is Germany in German?
What percent is 150 sq ft of 3000 sq ft
how many minutes is it before 12 noon if 20 minutes ago it was three times as many minutes after 9 am
Why did the americans go to Oregon during manifest destiny and why did the mormon go to utah??
You hear a thunder 3 seconds after you see lightning. How far away is the storm?
How did southeast asia's colonial history produce increased tensions in vietnam ?
What features of the Chinese form of government did the mongols adopt?
what were the four main causes of the Cold War