sftbll727 sftbll727
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

write a unit rate for the situation $1.98 for 6 bananas

Respuesta :

mathecoach
mathecoach mathecoach
  • 06-01-2019

Answer:

1.98/6 = 0.33

One banana costs $0.33.

Answer Link

Otras preguntas

helpppppophsbajjakska
Find the geometric proof
PLS HELP WITH QUESTION 5. I’m being timed
A truck travels from a factory to a gas station in 2 minutes. It stops at the gas station for 5 minutes. The truck then returns to the factory in 3 minutes. Whi
please help and thankzz​
Help ASAP!!ill give brainliest
___ + 142 + 308 = 450
Please help please please please
6:15:21 in its simplest form
What event(s) must be completed after a presidential election to confirm the winner of the presidency prior to the inauguration? ​