AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
After the election of 1824, Andrew Jackson viewed John Quincy Adams as
In what year did the Western Roman Empire collapse?
which food contamination is best prevented by cooking to safe temperatures?
Where do the homologous chromosomes in a diploid cell come from?
Inductive reasoning is the process of making a specific conclusion based on general sampling.
(PLEASE PLEASE HELP!) Describe two ways to find m ∠ 1 if m ║n. What is the measure of ∠1? 1. 2.
Which word is an adjective? Please help. Thank you!
1. Mes grands-parents habitent à la campagne en Normandie. Au printemps pendant les vacances je vais avec mon frère Jean et ma soeur Lou chez mes grands-parents
A delivery truck traveled 324 miles on 18 gallons of gas. How far can be traveled on 41 gallons of gas?
estimate the product of 15.217 × 9.54